Weather Forecast

Clear

13°C

Marondera, Zimbabwe

Clear
Humidity: 74%
Wind: ESE at 11.27 km/h
Saturday
Sunny
13°C / 28°C
Sunday
Partly cloudy
12°C / 23°C
Monday
Partly cloudy
9°C / 28°C
Tuesday
Sunny
15°C / 28°C

Alumni

Springvale School (1952 - 1979) Robert Grinham & Maurice Carver

Leavers of 1953
B Waldron, D Griffiths, J Holderness

Leavers of 1954
P Ryan, J Waldron, P Tierney, G Lawrence

Leavers of 1955
S Shepherd, M Baynes, M Averoff, G Key, J Ley, I Whitecourt, J Savage, Cleveland-Stevens, M Patton, R Rundle

Leavers of 1956
J Dakin, S Vlismas, G Robin, G Calmeyer, W Heggate, J Honey, D Hutchinson, R Latham, R Gillson, S Wedgewood, S Honey, G Byrom, M Harrison, D Newton, G Scott, J Barlow, D Zacks, J Omerod, B Satterthwaite, H Ferrar, C Holloway, B Clarkson, P Young, M Goode, T Hawkins, C Mercer, R Thomas, C Wiles, T Fischer

Leavers of 1957
C Brook, A Coote, P Steiniger, A Rainer, I Keith, S Newton, P Groenewald, D de Satge, A Feldman, R Crees, A Macintyre, D Omerod, D Poole, N Finneron, M Wimshurst, I Powell, L Nicholle, R Zacks, J Timmis, D Hunter, C Phillips

Leavers of 1958
S Bateman, C Holloway, B Nicholle, J Poole, R Cross, R Arkell, J Brunton, J Fynn, R Fynn, D Keith, C Lonsdale, P Mason, P Nursten, M Patton, C Pybus, W Slack, N Twidale, R Warren, P Slack, G Ormerod, M Baines, C Marshall, J Holman, J Mallet

Leavers of 1959
R Carmichael, R Jenks, C Aikenhead, M Christie, D Bromfield, A Mason, M Samuels, P Shepherd, A Southorn, I Macdonald, G Lawrence, J Arkell, C Batchelor, J Postles, R Meredith, C Marshall, P Finch, G Ormerod, A Scott, M Baird, J Mayrick-Jones, P Martens, K Alexander, C Jackson, N Martin, G Germanis, M Dawe, T Jones, J Evan

Leavers of 1960
I Macdonald, JS Campbell, CI Campbell, A Berrington, C Bott, J Coney, J Dalmer, R Davy, H Few, J Halford, C Hanford, M Hawkings, W Heygate, K Marshall, B Meredith, D Paine, P Pascall, I Phillips, A Gillet, H Gillet, WR Smith, J Stuart, P Tupman, J Arkell, A Johnson, J Evans, C Finch, J Newton-Stuart

Leavers of 1961
A Duke, N Erskine, A Maclaurin, GE Fortescue, C Gough, R Stuart, R Dawson, D Crawley, FN Bruce-Miller, K Calder-Potts, B Christie, P Carey, B Cordy, R Evans, S Field, G Gilmour, C Hamlin, A Harrison, N Hawker, P Hedley, CN Hewlett, I Kind, AD Martin, D Mason, M Nielsen, R Nursten, N Paterson, H Stephens, P Stern, J Stevens, D Upfill-Brown, R Walmisley, R Walsh, B Williams, PJ Williams, J Gage, R Crees, P Roberts

Leavers of 1962
A Barson, R Dewar, J Dickie, I Menzies, G Muirson, A Samuels, S Reynolds, R Evans, D Gibb, J Cooper, J Dalton, R Dawson, C Dryden, R Pascall, J Smith, J Mosdell, J Fairburn, C Proudfoot, S Tennett, N Wollacott, R Wall, M Fisher, H Lamond, A Bailey, P Crees, M Patton, B Crawley, I Van Someren, G Tudhope, J Eager, W Keene, R Staunton, J Hudson, C Small

Leavers of 1963
H Ellis, P Smithyman, S Tennett, P Tennett, O Payne, D Ward, G Acheson, A Bailey, C Bell, I Bruce-Miller, D Burger, H Chevalier, G Cole, P Cooper, J Dare, P Dare, R Darlington, A Davis, N Davis, H Edwards, G Gray, T Green, J Grey, J Howson, J Jenkinson, R Kinkead-Weekes, N Mallett, AM Pascall, M Peterson, AJ Samuels, A Smith, R Smuthyman, D Wakefield, G Williams, J Willoughby, P Wilson, SP Winter, D Wyllie, S Yates, S Pearce, P Honey, S Davis, M Green, C Paterson, P Williams

Leavers of 1964
A Dindwiddie, N Backhouse, C Baird, P Dindwiddie, S Edridge, S Fitch, M Shutte, R Slater, S Atkinson, L Blundell, D Carter, P Crouch, S Davies, I Dawson, G Dolleymore, J Drake, J Duncombe, J Ford, A Graham, S Green, S Harrison, N Horrell, M Kenny, D King, M King, D Kunhardt, P Lavers, A Maclaurin, K Naran, A Nisbet, N Pereira, P Perrins, A Pooley, H Pooley, N Reynolds, R Reynolds, S Sherwood, D Sole, J Sweatman, A Thorneycroft, F Tounsend, A Walker, D Walmisley, B Way, M Wrottesley, R Duncombe, S Graham, C Graham, C Small, R Herkes, G Chadd

Leavers of 1965
P Calder-Potts, P Hallows, G Sanders, J Broadley, J Bromley, R Campbell, D Cornwell, P Dawes, P Drybrough, E Dryden, E Dudley, M Van Beuningen, F Willoughby, S Tennett, J Eastwood, M Emslie, S Gardner, C Graham, J Grant, A Hallows, P King, C Lewis, M May, T Millwarde, R Naylor, B Waldron, C Yates, R Wall, D Fingland, C Nienabar, C Paterson, J Pearce, GK Pelletier, C Ring, P Roberts, G Sedgwick, C Small, I Templeton, B Thompson, J Trivedy, AF Wells, I Dryden, M Pascall, A Shutte

Leavers of 1966
B Tennett, A Campbell, N Gelderblom, E Milford, G Cooper, G Abbey, DJ Aird, N Bhagat, R Broadley, S Carr, JP Crouch, R Cunliff, J Curtis, R de Satge, D Edwards, P Emslie, AW Ford, M Green, J Hampton, W Hampton, A Hope, D Kenny, R Lewis, M Parry, D Patel, P Philpot, A Smith, P Tennett, J Smith-Wright, J Travers, N Wedgwood, P Weeks, M Wiggill, N Wrench, G Cornwell, T Newbigging

Leavers of 1967
N Sidar, I Proos, A Hawkins, D Holmes, C Holmes, D Yates, A Close, J Mitchell, T Wall, D Armstrong, C Grimston, D Kind, H Naran, R Taylor, A Cockburn, S Hammond, N Harischandra, P Cheales, B Jackman, A Dewar, MG Baillie-Cooper, A Broadley, M Adams, J Campbell, J Ross, V Wieland, C Bowers, D Hatendi, B Maclaurin, P Naran, C Thorneycroft, H Thomas, H Nagar, G Douse, D Dryden, J Hanmer, D Hedley, C Jankowski, S Jonker, C Miller, J Runnalls, M Addenbrooke, R Carpenter, R Hudson, P Maddox, J Sole, W Walmisley, M Lloyd, G Glanville

Leavers of 1968
M Stuart, C Schwartz, N Arkell, A Abbey, T Shepherd, A Mizzen, S Newett, R Ayton, G Hawkins, P Smith-Wright, R Baxter, D Chalk, R Eyre, D Jobson, G Maspero, F Millar, N Emslie, R Ellis, S Macfadyeah, H Postlethwayt, M Hayworth, M Wolfson, C Chanetsa, G Cooper, H Boyt, M Chandler, P Weston-Burt, S.Dudhia

Leavers of 1969
J Mctaggart, N Mctaggart, W Mackenzie, E Nohreiter, D Rowley, S Thomas, S Miller, K Dryden, J Earl-Spurr, D Hartley, G Glanville, K Harvey, P Thorneycroft, S Robinson, J Noakes, I Hope, P Jenkinson, P Kemp, T Kemp, W Kennedy, M Kunhardt, T Lotz, S Malaba, R Robinson, H Van Beuningen, J Van Blerk, L Wasserman, H Davies, D Van Dongen, D Addenbrooke, M Bradshaw, N Brooke, I Gibson, H Glasspool, A Kidia, K Kidia, J Maberly, A McWilliams, B Mowtell, H Nagar, A Siddle, M Button, M Jutronik

Leavers of 1970
S Allenby, J de Beutz, M Wijers, R Bentz, M Smith, R Warnock, E Kasambira, A Bardolia, P Baxter, A Beckett, J Bird, B Burrell, J Chalk, S Coote, D Coppock, R Danckwerts, J Desai, J Douse, C Drewe, M Duncan, M Eales, J Grey, M Henwick, G Hodder, C Hulley, C Ireland-Jones, M Kingston, D Lanz, J Logan, D Mehta, K Moors, C Morton, I Murphy, R Murphy, Q Mclennan, K McWilliams, I Pace, M Scholvinck, T Small, B Stone, P Verbeek, G Wasserman, P Westrop, R Wolfson

Leavers of 1971
T Grant, I Lanz, V Dushmanitch, D Roos, T Carruthers, R Carruthers, P Barnell, L Van Rensburg, N Van Rensburg, M Barry, D Borland, J Sickelmore, G Cannon, R Cannon, K Capstick-Dale, R Carter, K Christian, J Clayton, S Cooper, M Coote, S Crichton, N Davidson, S Davies, I Sloan, C Duncombe, J Ellman-Brown, J Fisher, T Fisher, E Gatzouris, P Harper, G Harrison, S Harrison, D Hobson, D Hoets, D Jupp, R Sloan, E Lindsell, R Line, C Lockhart, A Mckell, I Mackinnon, J Nash, D Neill, V Patel, B Rademeyer, D Roberts, J Russell

Leavers of 1972
J Campbell, J Page, C Miskin, D Moore, B Conway, R Jones, J Ireland-Jones, D Ratanje, C Siddle, M Taylor, C Danckwerts, S Maberly, A Gray, S Lang, R Sainsbury, D Foot, J Vicars, P Barnell, J Burgess, P Christian, C Dillon, D James, G Ritchie, N Sirdar, S Beckett, B Longhurst, J Nash, J Harrison, M Lloyd, M Teichman, J Mills, D Morton, J Pace, P Eames, C Ford, T Graham, J Lewis, C Shiel, N Sloan, N Bewes, R Peterson, D Pritchard, M Harrison, T Ramushu, G Tennant

Leavers of 1973
J Norie, C Bird, D Williams, S Williams, I Abrahamsen, P Abrahamsen, A Cole, A Davidson, I Evans, S Evans, C Hammond, N Hammond, M Norie, B Smit, A Thompson, S Alcock, S Allen, R Bouffe, B Bradford, J Bradshaw, B Dillon, M Duncan, J Getty, I Haywood, F Scholvinck, C Slow, A Titley, C Trevis, P Hilditch, C Hoets, G Jones, B Jones, A Kenny, R Kirkpatrick, P Kleinschmidt, P Lindsell, A Lukan, C Lukan, M Lukan, M McCann, I Macdonald, B Malaba, K Mansell, A Matthews, P Metcalfe, D Minto, M Mpambawashe, P M'tizira-Nondo, C Pace, B Peterson, T Dew, B Saunders, H Trevis, I Wallace, N White, P Zamudio

Leavers of 1974
M Tullett, J Tullett, A Mloszewski, J Clayson, P Webb, N Koursaris, P McLaughlin, W Postema, A Austin, M Baines, C Bewes, R Broad, M Capp, J Chinamano, H Christen, I Clark, M Clark, R Cossey, T Dudley, J Dudley, P Greenwood, T Gwanzura, R Jobson, G Maps, A Morton, M Patel, S Paterson, C Ross, I Rutledge, M Sandys-Thomas, P Selley, R Shiel, C Van Rooyen, C Violet, M Wiseman, M Woodward, D Young

Leavers of 1975
R Bhagat, Y Bhagat, J Bailey, D Ferreira, S Ferreira, J Lewis, S Mclean, M Scott, K Alcock, P Allen, T Amatt, J Bagshaw, S Puffett, K Stander, N Valentine, K Webster, R Wolton, J Ballam, W Ballam, D Carpenter, J Cunnington, J Dilmitis, K Ford, A Gibson, G Gnudi, C Hart, D Humphriss, K Hunt, N Ireland-Jones, A Ribeiro, G Thomas, R Voigt, A Weldrick, M Zappia, B James, G Konings, M Konings, I McCutcheon, A Martin, C Matthews, G Molyneaux, E Newton, H Patel, P Patel, R Patel, S Philp, G Scott, M Thomas, D Watkins, M Weldrick, R Zappia

Leavers of 1976
I Maclagan, M Scarborough, V Horden, D Morton, W Bartlett, N Bezant, K Borrett, N Clifton, G Duly, P Duly, A Anthony, A Ashdown, I Austin, B Balneaves, A Blair, D Botha, D Bousfield, R Bradshaw, G Chalk, R Chowdhray, S Cocco, C Doyle, I Doyle, P Fraser, D Garner, G Gibling, C Gogle, V Gogle, D Greenhalgh, N Guy, Y Patel, C Schodt, W Emslie, I Firth, J Freeman, R Harper, B Miles, T Guy, D Higgins, K Higgs, C James, A Jamison, S Jeffries, C Kaidatzis, D Lazenby, G Maclagan, T Martin, R Way, G Metcalfe, S Metcalfe, P Mitchell, AJ Moir, AC Moir, T Norris, R Padgett, O Phillips, P Phocas, M Playsted, N Rademan, R Ramabhai, D White, N Ramsey, T Read, P Reynolds, M Ribeiro, C Rumens, G Sanders, P Sandys-Thomas, W Skeet, J Taylor, D Taylor, A Van der Westhuizen, S Van der Westhuizen, A Wynne

Leavers of 1977
M Bryans, R Naylor, A Zaloumis, C Arden, A Kazas, N Whitehouse, G Carlisle, G Lea, C Wright, C Ibbotson, S Quinn, B Arden, A Berens, G Browning, R Dakin, A de Villiers, W Ford, D Herbert, B Jackson, W Maberly, K Mpambawashe, S Pedersen, M Pocock, K Shiel, A Bailey, K Bhagat, C Cannon, G Davidson, G Eastwood, M Gillespie, S Herring, T Jackson, A Mather, R Partridge, G Phillips, N Rademan, D Bailey, C Blackstock, M Carter, N Demadema, M Ferrao, P Hart, L Huddle, A Lush, J Moore, K Pedersen, A Pocock, B Raubenheimer, N Shiel, T Trinkies, G Yates, J Tyrrell, A Van der Merwe

Leavers of 1978
J Jones, D Cromar, A Hayes, E Hayes, I Hayes, N Mather, D Darey, R Whitelock, R Agnew, J Bodington, A Christie, D Clayson, M Dilmitis, E Fabel, G Ferdinando, J Ford, K Howard, M Jamison, M Matondo, J Matthews, D Nyamadzawo, C Oli, C Pilson, B Rukanda, N Rupere, R Sim, L Sinton, M Smith, S Smith, A Starkey, R Tsimba, H Weber

Leavers of 1979
Marvellous Mhlanga, Theod Mhlanga, Adrian Carter, Paul Carter, Tony Cunha, Gary Fox, Russell Fox, Rakesh Mehta, Trupati Mehta, Steven Palmer, Sanjit Shingadia, Virgil Truter, Stuart Allan, Pfungwa Rupere, Malone Chaya, Owen Chaya, Douglas Chigudu, Terence Chikwezvero, Mukayi Chipudhla, Charles Chirau, Edward Dawanyi, Alexander Douse, Dominic Etheridge, Christopher Fischer, Fungisai Gwanzura, Dumiso Harahwa, Andrew Herring, Terence Jirira, Anthony Jones, George Jones, Lawrence Majuru, Jacob Masenda, Primrose Mderede, Siho Moilfe, Arthur Moore, John Moore, Fungai Pparadzi, Haatione Ndoro, Blessing Ngondo, Josephine Nyakurerwa, Clark Pegg, Richard Pilson, Dean Redman, Craig Russell, Frederick Siyachitema, Bright Tawengwa, Takawira Tawengwa, Warren van Rooyen, Vincent Vera, James Vercuiel, Adam Whitehead, Thomas Whitehead, Reuben Zemura
Springvale House - (re-opened in 1985) Jon Calderwood & Graham Peebles
Leavers of 1987
Bailey Colin,Burr Alison, Coghlan Clare, Edgar Ivan, Hudson Simon, James Lauren, Judson Daniel, Krynauw Dawn, Ledingham Justin, Matambo Bongi, Menzies Niel, Mustafa Rabia, Mutuda Andrew, Naik Kimesh, Patel Diptesh, Postles Andrea, Ruswa Bridget, Shambira Stella, Sharief Farnaaz, Swales Quinn.

Leavers of 1988
Aicher Sebastian, Black Danyl, Buckland Anthony, Dodd Lance, Eastwood Hanley, Flower Megan, Goldhawk Phillippa, Elliot Nick, Gulab Saijal, Hodgins Philip, Hunter Vicky, Izeki Paul, Luckett Jaysen, MAcdonald Richard, Menzies Ali, Mumford Steven, Patel Pritesh, Pephanis Dino, Rodley Leo, Sharief Kashif, Shan Chris, Tshekeche Sharon, Valla Beena.

Leavers of 1989
Banky Zane, Burr Debbie, Carrie -Wilson Ryan, Coughlan Jane, Duff Gordon, Ebden Charles, Heathcote Kelly, Karim Shaydal, Mugabe Sam, Munjoma Dulcie, Palmer Ian, Evie Stanley, Stockil Ryan, Time Gilbert, Tshekeche Sheila, Warburton Katie, West Luke, Willis Michelle, Wilson Zubaid.

Leavers of 1990
Baker Howard, Buckland Theresa, Dean susie, Dodd Brent, Drake Katy, Edgar Shan, Gulab Shilpa,Hallums Lisa, Malzer Michelle, Mavondo Chaka, Mbofana Teverai, Mellon Suzie, Millwarde Ryan, Olivey Sally, Patel Roeina, Patel Yatin, Pratt Sarah, Sharief Huma, Smit Ashley, Van Beuningen Mark.

Leavers of 1991
Arkell Victoria, Bellis Hilton, Burdett Claire, Dodman Paul, Duff James, Gulab Arjun, Huck Lucy, Judson Brendon, Kay David, Lampard Shirley, Mclaglen Vicky, Milbank Jack, Mizzen Linda, Moyana Thandiwe, Mundangepfupfu Tawanda, Orphanides Strati, Razemba Chido, Redfern Micheal,Robart-Morgan Anne, Robertson Toria, Stanley Ian, Stirling Janey, Stockil Conan, Swemmer Ruzanne, Thomson Meghan, Van Duren Ben.

Leavers of 1992
Blythewood Lisa, Dean Jenny, Dodd Shane, Gosho Edith, Griffiths Heather, Jogee Nadeema, Krynauw Timothy, Lewis Carolyn, Macfarlaine Andrew, Matambo Joy, Mellon Kate, Millwarde Leila, Nakula Christabel, Nicholl Ciara, Niven William, Olivey Karen, Pienaar Sarah, Pratt Adam, Redfern Richard, Sellers Rachel, Shaw Belinda, Smales Gavin, Thomson Sarah, Thompson Gayle, Valla Hiteshree, Van Beuningen Micheal, Woodhouse Darrell, Wrigth Linda, Mupfururirwa Ronald.

Leavers of 1993
Afonso Daniel, Baker Andrew, Baker Ashley, Banky Nadia, Bellis Sian, Coetzee Debbie, Croxford Johnson, De Jabrun Christian, Dereham Sara, Gulab Bhaviksha, Gulab Sheatal, Hopgood Matthew, Huck Perry, Hughes Jenny, Jobson Carol, Kenchington Peter, Malzer Susie, Mhlanag Leo, Munjoma Mutsa, Moyana Kombo, Smales Kerry, Tandi Tatenda, Travers Kate, Van der Walt Hayley, Van Tonder Andrew,

Leavers of 1994
Baisley Collin, Blythewood Richard, Chiremba Simon, Cremeer Brendon, Fiva Nicola, Geach Jenna, Guy Richard, Howat Dougal, Kay Clive, Kay Matthew, Lampard Tabetha, Macmillan Campbell, Macfarlane Kristy, Mellon Daniel, Murray Lindsay, Olivey John, Orphanides Marc, Palmer Mark, Pattison Roddy, Pienaar Richard, Raynor Duncan, Sellers Thomas, Shamu Mazwi, Steynberg Kara, Swemmer Dane, Thomson Tessa, Travers Bruce, Van Beuningen Melanie, Woodhouse Geraldine.

Leavers of 1995
Andrew Emma, Ballance Alexis, Ballance Janie, Bettin Sandra, Blackwell Kim, Chiduku Joel, Coughlan Tammy, Crnkovic Joseph, Dereham Nicola, Dodman Craig, Engelbrecht Chelsea, Gono Passion, Grey Nicolle, Gulab Jaiyana, Hopgood Timothy, Kind Robert, Mahlatini Simon, Mordt Lara, Motsi Teurayi, Nel Tamara, Niven Joseph, Purecell-Gilpin Talitha, Swan Robyn, Tanner Sherrie, Travers Francis, Van der Walt Rachelle, Wells Lindsay.

Leavers of 1996
Ackerman Donna-Leigh, Bailey Tamrun, Bailey Derek, Baisley Kerin, Baker Rosland, Chinengundu Wadzanai, Chinyama Noreen, Geach Taryn, Gulab Amitabh, Guy Robyn, Howat Diana, Jackson Emma, Jobson Robyn, Keith Patrick, Luke Ben, Mordt Eduart, Munjoma Simbirai, Pattison Nicola, Pratt Naomi, Raynor Angela, Sellers Lucy, Steel Crystal, Stockil Kerry, Swemmer Richard, Thomson Sandra, Turner Robert, Wright Nicola, Teazel Kawome, Frieda Madzikanda, Nunurai Masawi

Leavers of 1997
Bettin Martin, Bristow Steven, Calderwood Daniel, Cooper Abigail, Crnkovic Stephanie, Curtis Breanna, Grey Michelle, Gulab Nilesh, Jackson Raymond, James Scott, Kay Bruce, Kenchington Sarah, Malaba Tshalahika, Martindale Terri-Leigh, Masose Karen, Murray Graham, Nel Carolyn, Palmer Karen, Pattison Bryan, Peel Briony, Pephanis Micheal, Querl Kirsty, Spring Robert, Stockil Gareth, Tanner Travis, Thornycroft Rossanne, Van Duren Paul, Whitcomb Shamiso, Vimbai Hungwe, Sampa Shamu, Plasma Madzikanda, Loana Jooste, Masimba Bimha, Tafadzwa Bwititi.

Leavers of 1998
Bailey Catherine, Baker Katy, Balance Tessa, Bezuidenhout Deon, Bristow Jennifer, De Klerk Pieter, Englebrecht Heidi, Grey Alana, Gulab Sareeta, Heyns George, Houseman Emily, Kind Nicholas, Knight Andrew, Long Sean, Malaba Nothando, Matambo Victoria, Morgan Leeann, Mupfururirwa Anesu, Raynor Geraldine, Steel Philip, Tandi Faith, Tanner Julie, Tinofirei Brenda, Turner Victoria, Travers Reilly, Van Duren Adele, Valla Roshnee, Woodhouse Craig, Zwart Pieter.

Leavers of 1999
Bester Brigette,Blythewood Sarah, Chinyam Rumbidzai, Chinyama Zvikomborero, Coughlan Daniel, Chiweshenga Aubrey, De Klerk Carla, Funnekotter Dirk,Garden Ahsley, Grey Collin, Harris Paul, Hillier Ryan, James Kirsten, Jobson Micheal, Joubert Pierre, Longhurst Kimberley, Loxton Michelle, Munch Carla, Murray Keith, Pattison Murray, Peebles Craig, Peel Richard, Petro Leroy, Sly Kate, Spring Nicola, Swan Victoria, Thornycroft Micheen, Travers Christopher, Van Beuningan David, Webb-Martin Stuart, Zee Pauleska, Zwart Andrew.

Leavers of 2000
Bristow Ahleigh, Calderwod Simon, Clark Amanda, Cooke Ashleen, De Meyer Clifford, Funnekotter Bryn, Gulab Shreyash, Hanmer Debbie, Haskins Jason, Hopgood Elizabeth, Housman Dickon, Ireland-Jones Emma, Johnson Robyn, Joubert Natalie, Knight Camilla, Murphy Liam, Nicholls Ryan, Orphanides Denis, Osborne Andrew, Querl Glenn, Raynor John, Sanderson Shane, Tembo Tinashe, Teubes Erica, Turner Andrew, Webb-Martin Micheal, Whitcomb Alexander, Worsley-Worswick Kate, Zee Anneke.

Leavers of 2001
Baker Donovan, Ballance Gary, Cartwright Camilla, Chidawu Simbiso, Desai Dhvani, Edwards Shane, Freer Alexander, Gaisford Justin, Garden Kimberley, Gibson Jason, Homewood Roseanne,Yolisa Malaba, Malan Riaan, Masiyandima Tinashe, Masose Tapiwa, Matthews Murray, Munch Byron, Negri Thomas, Peebles Andrew, Ponter Donella, Shamu John, Sly Emma, Steynberg, Shaun, Tanner Craig, Thornycroft Patrick, Travers Tara-Jane, White Sean.

Leavers of 2002
Beatti Kim, Bell Courtney, Bester Travis, Botton Megan, Brits Grieselda, Buser Ronen, Cragg Christopher, Danckwerts Jocelyn, De Meyer Willem, Funnekotter Kurt, guy Kylie, Harris Damien, Kind Alexandra, Le Roux Michael, Le Roux Nicolas, Lock Angus, Long Ryan, Long Storm, Loxton Rory, Lues Guilio, Murphy Patrick, Osborne Alisa, Purcil-Gilpin Angela, Sanderson Gavin, Stanley Lauren, Steel Lance, Tshuma Maxine, Vambe Kudzai, Van Tonder Pieter, Webb-Martin Matthew.

Leavers of 2004
Boswall Jessica, Bottom Bruce, Burl Carmen, Chaora Tamuka, Chipeperekwa Rumbi, Crisp George, Finaughty Graeme, Gaisford Philip, Hanly Thomas, Johnson Ash, Kandawasvika Raymond, Ker Natalie, Lock Bronween, Lusuwi Lewis, Mabika Sasha, Maggs Grant, Moetsabi Miranda, Moolman Lauren, Mutuke Masimba, Nel Fallon, Scobie Kirstyn, Tshuma Thabani, Webb-Martin Zara, Zee Katrina, Zichawo grace, Zinyama Phillip, Broxham Blaze, Cragg J, Du Cane C, Faydherbe N, Harris C, Jacobsz S, Makwindi T, Malahleka F, Moran B, Muzariri N, Rautenbach D, Redfern Clinton, Shaba K, Steyl J, White M.

Leavers of 2005
Auret Mathew, Bester Jessica, Bradnick Jessica, Butchart Jack, Carter Daniel, Chinyanga Joyce, De Klerk Jamie, Faber Andrew, Gunn Sean, Hufnagel Lina, Klostris Nicholas, Kwessha Shamiso, Lapham Kevin, Newmarch Ayla, Purcell –Gilpin Stephanie, Tafa Natsai, Turk Sanah, Worswick Mark, Yates Eloise, Zeedeberg Sean, Zhanda Stembeni. Chiminya Moses, Doig Jade, Dongo Chelsea, Du Toit Leana, Gibson Shay, Impey Sian, Mufuka Myra, Maya Naledi, Mutsonziwa Andrea, Steyn Tyla, Steynberg Andrew, Worswick Simon, Zee Robert.

Leavers of 2006
Ballance Dylan, Banga Tatenda, Bradshaw Catherine, Bramford Claire, Burl Ryan, Chinamasa Mary, Christen Kiara, Desai Nikita, Hawgwood Emily, Hendrickx Tamara, Lindsay Shirley-Anne, Lock MMichaela, Maberly Stephanie, Maberly Thomas, Malahleka Nyasha, Matinhire Kudakwashe, Mattison Kate, Mhindurwa Moses, Moetsabi Rodney, Motsi Rutendo, Mugabe Kundai, Muller Luke, Shaba Valerie, Stijkel Kelly, Tidy Richard, Wells Duncan, Whitaker Ryan, Agiotis James,Bentley Siobhan, Chiwawa McMillan, Comberbach Reece, Connor Justin, Curran Thomas, Johnson Micheal, Matongo Tsungai, Mhandu Corrine,Nhema Belinda, Perlman Andrew, Preston Gina-Leigh, Purcell-Gilpin Peter, Potgieter Charl, Raynor Emily, Steyn Bradley, Thixton Ashley.

Leavers of 2007
Boswall Andrea, Boswall Oliver, Brits Nardus, Carey Caitlin, Chiwawa Micheal, de Chassart Natalie, Denton Jack, Dreyer John, Ewart Shannarea, Faber Murray, Fisiri Tiwirai, Hanly Philip, Hanly Richard, Hawgwood Jack, Heathcote Storme, Impey Michelle, Ker Sam, Kwesha Georgie, Mandivenga Brendon, Mudzinganyama Munashe, Mungwari Scholastic, Mupfeka Laurriette, Raulinbach Blake, Saul Taryn, Utsiwegota Panashe, wutawanashe Asaph, Zinyengere Kudzai, Adamson Duncan, Adamson Michael, Bibby Shannon, Borges Aldair, Brown Ethan, Broxham Cole, Broxham Reace, Cragg Joshua, Gunn Mark, Joughin Christopher, Kropp Johan, Moodie James, Moodie Mathew, Moolman Daniel, Root Christopher, Weeks Garry.

Leavers of 2008
Agiotis Dillon, Baker Icola, Banda Chiko, Banga Zvashe, Bradnick Ash, Browell Jed, Chasara Tanyaradzwa, Christen Heidi, Eastwood Gemma, Gunda Miriam, Hofmeyr Jordaan, Hough Jessie, Jakaza Tatenda, Lapham Nicholas, Maberly Matthew, Mabika Sam, Madzikanda Rutendo, Mashumba Kundai, Mowat Ian, Mutuke Mufaro, Philp Olivia, Stijkel Ben, Tafa Zviko, Taylor Jordan, Van Heerden Rebecca, Wells Camroon, Zinyama Ngoni, Brent David, Butchart Harry, Carter Rachel, Chidakwa Dubekile, Comberbach Bryn, Curran Benjamin, Evans Garreth, Finaughty Blair, Holloway Thomas, Hufnagel Nils, Kloppers Kristine, Maberly Michelle, Mangundhla Panashe, Mashumba Kombo, Mattison Nicholas, Rousseau Annette, Songore Michael, Thixton Cameron, Wheeler Kyle, Worswick Jamie, ziehl Rozanne, Ziehl Maxine.

Leavers of 2009
Bentley Lauren, Chironga Makomborero, Cooke Courtney, Cox Georgie, Desai Ketan, Dollar Jessica, Dollar Sammy, Dreyer Wayne, Ewart Talya, Faydherebe Hannah, Gonondo Tendayi, Groenewald Tyla, Gunda Moses, Gwishiri Jennifer, Heathcote Scott, Hough Emma, Johnson Fergus, Malaba Pindile, Manhombo Mudiwa, Matibiri Joy, Mupeti Tarisai, Murape Natasha, Mutuke Rodney, Naaude Lauren, Ross Ryan, Storrer Shannon, Whitcomb Samuel, Zee Theresa, Beadon Michael, Chapman Richard, Chinyanaga kudakwashe, Gaitskell Mitchell, Klostris Fotini, Madzivanyika Danielle, Magner Stacey, Makwindi Munashe, Mason Brooke, Moores Peter, Mudzinganyama Munesu, Myburgh Michael, Nzanga Shalom, Pienaar Hannah, Satande Tariro, Steyn Jason, Taffs Stuart, Tatham Bradley,Wakefield Connor, Yates Sebastian.

Leavers of 2010
Anschutz Rupert, Baker Sasha, Bartlett Angus, Bibby Sam, Bradnick Carolyn, Brown Chanelle, Chikore Michelle, Coghlan Ciaran, Cooke Tristan, Cox Anna, Curran Samuel, Derera Lisa, Dollar Emily, Dollar Wendy, Havercroft Emily, Herring Dayna, Hlanguyo Shingirai, Hofmeyr Blaize, Malahleka Panashe, Mhete Tadiwa, Mufuka Ritchel, Mukuruva Takudzwa, Rukavina Jose, Saunders Benjamin, Turk Sumayya, Utsiwegota, Zeedeberg Cuan. Baxter Georina, Bell Brett, Browell Sheryn, Chant Lance, Davis Jessicca, Greaves Tara, Hoffman Lenel, Holloway Brandon, Joughin Nicholas, King-Williams Charles,Kloppers Jamie-Lee, Mugabe Chiyedza, Myburgh Sean, Nethersole Scott, Rukavina Nicholas, Stockil Jordan, Wheeler Jordan, Worswick Sarah.

Leavers of 2011
Banga Catherine, Bartlett Cate, Cullen Joshua, de Chassart Gabrielle, Denton Ella, Dunbar Bryn, Edwards Jennifer, Hattingh Joshua, Hough Christian, Kwesha Tendai, Le Roux Ian, Lindsay Sarah, Maberly Katrina, Maberly Nicole, Magner Tara, Malaba Nomkhosi, Malaba Velile, Meikle Hugh, Mudiwa Tarisai, Pashapa Makomborero, Ross Lauren, Sachiti Rodney, Soltau Sarah-ann, Spies Ryan, Stijkel Emma, Storrer Tyla, Taffs Nicole, Van Breda Aiden, Chiminya Tinashe, Chirombe Rumbidzai, Dawson Emily, Flanagan Catherine, Gardner Mudiwa, Jani Munashe, Kotze Riaan, Lindsay Kieran, Maruta Tanaka, McMaster Darren, Muradzikwa Tanaka, Nyatanga Tinotenda, Pienaar Dane, Rousseau Thomas, Somers-Walters Edward, Songore Irene, Tswatswa Paidamoyo

Leavers of 2012
Broxham Jessica, Burl Jason, Chikukwa Thabani, Cox Douglas, Davis Jessica, Davis Sean, De Bruyn Minette, Edwards Lindsay, Havercroft Gemma, Jena Kumbirai Kaviya Rufaro, Kennedy Tinkerbelle, Kusena Courage, Lock Georgina, Machokoto Rindai, Moyo Sean, Naude Brendan, Nyatsanza Joshua, Nyika Ruvarashe, Purdon Michaela, Rendell Hamish, Sachiti Lorraine, Soper Jamie, Tandi Vimbai, Yates Sophie, Chimimba Ethan, Chiutsi Lindsay, Crawford Murray, Davies Matthew, Eggersglusz Brendan, Fantiso Tafadzwa, Flight Josh, King-Williams Ashley, Lombard Jack, Tapanum MacDonald, Manikai Tingamirai, Mutsai Maita, Odendaal Tanya, Tasiweyi Stanley, Welman Karl, Wilson Caitlin

Class of 2013
Barlett Jemma, Baxter Amy, Broxham Dylan, Chibowora Ronald, Chidakwa Chipo, Cooke Daniel, Dawson Bryony, De Chassart Katrina, Denhere Kudakwashe, Dobropoulos Kaliope, Gillwald Ethan, Hlanguyo Tashinga, Hough Megan, Jackson Maryanne, Khuleya Laura, Kotze Corne, Le Roux Duncan, Lindsay Thomas, Loubser Kylie, Makiwa Takunda,Macdonald Nampim, Macrae Shannon, Mahachi Nyasha, Mhete Anesu, Mapesa Kudakwashe, Molai Thabiso, Moyo Kerry-ann, Mungwari Ernest, Musimwa Farai, Nichole Ronald, Nzanga Dennis, Palmer Tyler, Putterill Hannah, Rogers David, Ross Callum, Shaw Keegan, Shoesmith Cullen, Sinemani Zivai, Solanky Vasheel, Songore Rufaro, Stijkel Daniel, Turk Samira, Wekare Cheryl, Whittall Joanna, Wrigley Dakota, Zartmann Michael.

Class of 2014
Aisam Shanice, Bissett Torrin, Brits Shirea, Broxham Sean, Chanetsa Ruth, Chigogwana Tabonga, Chiponda Audrey, Chitekedza Takunda, Davies Samantha, Faydherbe Isabelle, Garwe Wingrace, Gillwald Allyson, Green Joshua, Hawkins Nicolle, Hulley Jorden, Johnson David, Jones Siobhan, Kloppers Sallie, Lou Xiao, Majengwa Makanaka, Manikai Mudiwa, Masawi Blessing, Mawunga Tanaka, Mpozvori Erykah,Molife Dale, Moran Joshua, Mukucha Sasha, Mupfumi Rutendo, Murengami Michelle, Mutema Chloe, Mutwiwa Denzel, Nyadundu Tinotenda, Pareekh Ria, Paulser Marcel, Rundogo Primrose, Sage Terance, Schultz Callum, Shoesmith Benjamin, Soltau Murray, Wallace Eggersglusz Holly, Wright Campbell.

Class of 2015
Basson Nicolas, Bodington Tiffany, Chirombe Tavonga, Chiutsi Tristan, Collett Connor,Daniel Snit, De Kock Reuben, Edwards James,Evans David, Gono Barry, Gundo Nokutenda,Higgs Jayden, Hildebrand Brendan, Kasipo Naledi, Kirkman Anne,Lapham Bridget, Liu Jiaxian, Maberly Mitchell, Mandivenga Rutendo, Mataruse Wayne, Miti Daliso, Molai Rafilwe, Mortleman Daivd, Moscrop Charles, Msiska Chimwemwe, Mudiwa Tanaka,Muneri Tinodiwanashe, Munzeiwa Kevin, Mushaninga Tashinga,Muusha Jemimah,Nyamafukudze Alistair, Palmer Mathew, Rocher Carla, Rogers Sean, Sage Jolyon, Saywood Kyle, Sinemani Tweende,Utsiwegota Anashe, Welman Aidan, Whaley Sophia, Zartmann Kyra, Zinyama Munopa.

Class of 2016
Anderson Daniella, Baipai Tawana, Baker Lucy, Botha Lindsay, Bramford Matthew, Bowen Cameron, Carter Molly, Chapendama Tamutswa, Chasara Chido, De Kock Meagan, Dobropoulos Nicholas, Erasmus Anya,Ferreira Joshua, Greeff Ayla-skye, Johnson Mark,Jones Connor, Kalweit Kayla,Kwesha Tinashe, Loubser Katie, Madziva Tafadzwa, Makiwa Tashinga, Marimira Princess, Mawunga Makanaka, Moyo Kyle, Mpala Tapiwanashe, Musimwa Idi, Musowe Ngonidzashe, Miti Teris, Mugabe Takunda, Mutsai Shirley, Nhema Dominic, Nyamupingidza Emmanuel, Nyatanga Faith, Page Luanna,Palmer Hannah, Saywood Michael, Shoesmith Genevieve, Steynberg Aiden, Storrer Brad, Tswatswa Rutendo, Wellock Courtney, Whittall James, Whata Varaidzo, Wilson Lauren, Ziko Tinotenda.

You are here: Home Alumni